top of page
Vyhledat

Vázací technika

Nabízíme kvalitní vázací pásky pro balení předmětů různých rozměrů. Vázací pásky vynikají vysokou pevností i při malé hmotnosti. Vázací pásky se používají se k stažení a zpevnění zboží před přepravou či manipulací.


Najdete u nás pásky polypropylenové, které se vyznačují svou lehkostí a vysokou pevností, PET pásky z polyesteru odolné proti štěpení poskytují extrémně tuhou a silnou alternativu k ocelové pásce, PES pásky s podélnými nebo příčnými vlákny, které mají vysokou pevnost a pružnost a ocelovou vázací pásku. Ocelová páska svojí pevností a tažností splňuje i ty nejnáročnější požadavky zákazníků.


PP vázací pásky


Jedná se o vázací pásky, které jsou vyráběny z polypropylenu (PP).

Vyznačují se vynikající přizpůsobitelností tvaru vázaného materiálu, nízkou hmotností a jsou ekologicky recyklovatelné. Nepodléhají vlhkosti a jsou odolné vůči většině chemikálií. Spojování se provádí manuálně i strojně svařováním, nebo pomocí plechové, drátěné či plastové spony. Při vybalování lze pásku přestřihnout obyčejnými nůžkami.

Nejčastěji jsou využívány při transportním převazování / páskování / krabic se zbožím, při páskování balíků tiskovin, při páskování lehčího zboží na paletách.

 

PES vázací pásky


Textilní polyesterové pásky dokáží absorbovat významně větší rázy než odpovídající pásky ocelové nebo polyesterové, aniž by při tom praskly, ztratily pružnost nebo dokonce poškodily náklad. Právě pro tyto vlastnosti jsou polyesterové pásky ideální pro aplikace, kde je těžký náklad vystaven mechanickému namáhání při přepravě na silnici, železnici nebo na moři. Spoj lze vytvořit pomocí drátěné spony nebo svázáním volných konců pásku do uzlu. Jsou odolné vůči korozi, UV záření, opakovaně použitelné a jsou bezpečné pro práci (nemají ostré hrany).

Ideální pro středně i velmi těžké produkty. Vhodné na uvazování nákladu v dopravní prostředcích, vagonech, kontejnerech, při přepravě těžkých a objemných materiálů (potrubí, betonové profily, stavební materiály).

 

PET vázací pásky

Jsou vyráběny z polyethylentereftalátu (PET). Vyznačují se vysokou pevností, dobrou elasticitou, relativně nízkou hmotností a jsou plně recyklovatelné. V porovnání s PP pásky jsou PET pásky pevnější a jsou vhodné pro transportní páskování těžších paletových jednotek a objemově nestabilních balíků. PET pásky jsou spolehlivou náhradou za ocelové pásky, nekorodují. Spojování se provádí strojně svařováním, spony je možné použít u pásek s menší šířkou.

  • jsou ideální pro středně a vysoce náročné provozy požadující vysokou ochranu páskovaných předmětů.

  • slouží k zajištění zboží pro snadnou manipulaci či bezpečný transport

  • umožňují spolehlivé a pevné uzavření krabice se zbožím

  • spojení více dílčích částí zboží do jednoho celku

  • zajišťují také ochranu zboží před neoprávněným otevřením

 

OCELOVÉ vázací pásky


Ocelové vázací pásky se vyznačují trvalými fyzikálními a geometrickými vlastnostmi. Používají se k fixaci zboží v rámci balících procesů a zejména tam, kde je potřeba zajistit tuhost svazku. Jsou vhodné pro páskování velmi těžkých materiálů.

Ocelové pásky jsou vhodné k páskování těžších předmětů zejména v hutním, stavebním či dřevařském průmyslu.

 

Příslušenství


Pro pohodlnou manipulaci k vázacím páskám nabízíme samozřejmě také příslušenství - páskovače, napínače odvíječe, plastové rohy proti odření zboží páskou a spony pro vázací pásky (plechové, drátěné, plastové).Páskování je nejlepší způsob jak při přepravě zabezpečit a upevnit objemnější a těžší zboží. Pokud musíte na paletu upevnit zboží, není spolehlivější způsob než právě páskování.

 

KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV! 💬


Náš tým profesionálů Vám rád pomůže s výběrem.


Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu na info@amma.cz,

nebo přímo na telefonním čísle +420 465 565 000.

bottom of page