top of page
Vyhledat

BALÍCÍ FÓLIE všech druhů

Fólie se v dnešní době používají nejen v každé domácnosti, ale i v podstatě ve všech odvětvích průmyslu – od potravinářského, přes stavební až po automobilový průmysl. Hlavní funkce většiny fólií je ochrana a zabalení zboží.

Nabízíme velký výběr fólií různých druhů a materiálů, např. stretch fólie, HDPE fólie, LDPE fólie, pěnové fólie, bublinkové fólie, kašírované fólie, recyklované fólie apod.

Fólie jsou lehké a velmi praktické. Existuje několik typů fólií, které mají každá své specifické použití!
 

Stretch fólie - ruční

Stretch fólie jsou tří- až pěti- vrstvé extrudované fólie vhodné pro skupinové a přepravní balení. Ruční stretch fólie zaručují dokonalou, jednoduchou a efektivní fixaci jakéhokoliv zboží pravidelných i nepravidelných tvarů.


Používají se především v menších provozech k ručnímu balení hlavně kusového zboží určeného k přepravě.

 

Stretch fólie - strojní

Stretch fólie určené pro balení za pomoci odvíjecích strojů (horizontální nebo vertikální použití), které umožňují maximální efektivitu práce, šetří čas, materiál a tím pádem i finanční prostředky. Jedná se o fólie s vysokou průtažností.


Používají se především v provozech s velkým objemem balení.

 

HDPE fólie

Nejčastěji nacházejí uplatnění jako balící materiál ve výrobě a jako izolační materiál ve stavebnictví. Předměty chrání proti vlhkosti, běžným chemikáliím a povětrnostním vlivům. Mají dlouhou životnost, jsou pružné, teplem svařitelné a odolné proti mrazu, plísním i vlhkosti. Síla fólie se pohybuje mezi 10 – 60 µm.

 

LDPE fólie

Jedná se o nejpoužívanější fólii známou především pod hovorovým výrazem „igelit“. Folie LDPE jsou podobně jako folie HDPE jedním ze základních a nejrozšířenějších materiálů určených pro výrobu obalů. Síla fólie se pohybuje mezi 20 – 200 µm.


LDPE fólie z recyklátu

Jedná se o ekonomickou a zároveň ekologickou variantu čisté LDPE fólie. Využití naleznou všude, kde jsou kladeny nároky na nízkou pořizovací cenu a nejsou nutné hygienické atesty.


Používá se napříč všemi průmyslovými odvětvími, v zemědělství i v domácnostech.


➡ Základní rozdíly mezi HDPE a LDPE fóliemi:

HDPE mají oproti foliím z LDPE matnější povrch, jsou více zakalené, tužší a vyznačují se charakteristickou šustivostí. HDPE folie se vyznačují vyšší pevností, ale nemají definované smrštitelné vlastnosti jako LDPE fólie.

 

Pěnové fólie

Pěnová fólie je měkký, ohebný a snadno použitelný obalový materiál. Používá se na ochranu povrchů produktů proti mechanickému poškození balení, k prokládání vrstev nebo jako výplně prostoru. Díky svým vlastnostem se využívá pro ochranu výrobků s jemnou povrchovou úpravou (elektronika, hudební nástroje, nábytek, apod.). Fólie pěnová je 100% recyklovatelná a odolná proti vlhkosti.

 

Bublinkové fólie

Bublinkové fólie jsou univerzálním obalovým materiálem se širokou škálou využití. Nejčastěji se používají jako ochrana před mechanickým poškozením, dále se z ní vyrábí plachty, ochranné obálky apod. Bublinkové fólie nacházejí vhodné využití při ošetření a přepravě strojních zámečnických součástek, sanitární keramiky, nábytkářských výrobků, ale též spotřební elektroniky a elektronických spotřebičů.


Oblasti použití pěnové a bublinkové fólie:

 

Kašírované fólie

Jsou speciální fólie vyrobené z polyetylenových vláken a laminovány nepromokavým filmem. Mohou být jednostranně nebo oboustranně kašírované. Oproti běžným fóliím se vyznačují vysokou mechanickou pevností, kterou zajišťuje především výztužná mřížka ve fólii. Mají dlouholetou životnost, odolnost vůči klimatickým podmínkám, jsou nepromokavé a mrazuvzdorné. Jsou odolné vůči některým druhům chemikálií. Kašírka se vyznačuje vyššími pevnostními charakteristikami než Perlinka. Kašírovaná fólie je vhodná především na výrobu fóliovníků a pařenišť. Obsahuje UV stabilizátor.

 

Pytle, sáčky a tašky

Mají velmi široké využití. Zabalené výrobky jsou chráněny před zvlhnutím, vysycháním a znečištěním.

Základním výrobním produktem jsou PE hadice, které se na stroji na výrobu sáčků nařežou a sváří. Nabízíme igelitové sáčky a pytle různých velikostí a tloušťky.


TYPY SÁČKŮ A PYTLŮ DLE MATERIÁLU, ZE KTERÉHO JSOU VYROBENY:

TYPY SÁČKŮ A PYTLŮ DLE PROVEDENÍ:

Oblasti použití:

 

KONTAKTUJTE NÁS! 💬

Náš tým profesionálů Vám rád pomůže s výběrem správného obalového řešení.


Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu na info@amma.cz,

nebo přímo na telefonním čísle +420 465 565 000.

bottom of page