top of page
Vyhledat

Vše o papírových dutinkách


Papírové dutinky se vyrábějí ze strojní lepenky spirálovým a nebo paralelním způsobem. Změnou složení navíjených vrstev při výrobě lze docílit různé kvality. Můžete se také setkat s označením papírový tubus nebo papírové trubice.

Možný je i potisk povrchu dutinky jednobarevným potiskem nebo nápisy či znaky.


Využití papírových dutinek lze nalézt v průmyslu, obchodu i domácnostech. Můžete se s nimi také setkat v potravinářství.


Výhodami papírových dutinek je jejich nízká hmotnost, skladnost a odolnost. K dekoračním účelům může být na povrch dutinky navinut rozmanitý dekorační materiál včetně různého barevného provedení nebo barevného potisku.


Pokud hledáte řešení pro výrobky, které jsou typické dlouhým tvarem, kruhovým půdorysem nebo se jedná o skupinu drobných dlouhých materiálů/ výrobků pak můžou být řešením právě papírové dutinky.

Parametry

- vnitřní průměr 20 - 200 mm

- síla stěny 1 - 8 mm

- délka až do 4000 mm


Druhy úprav povrchů papírových dutinek:


Hladký vnější povrch:

Slouží k zamezení otlakům na navíjený materiál. Docílíme toho tím, že:

  • vnější papír je zbroušen po stranách a při navíjení přesazen

  • vnější papír je zbroušen po stranách, při navíjení přesazen a celý vnější povrch trubice přebroušen (bezešvý povrch)

  • vnější papír je zbroušen po stranách, při navíjení přesazen a celý vnější povrch trubice přebroušen, nanesen vosk a přeleštěn (bezešvý povrch)

Speciální potah vnějšího povrchu:

Pro zvláštní použití, jako je potravinářský průmysl, může být vnější papírová dutinka opatřena fólií, která slouží jako bariérový materiál nebo pevný podklad. Používá se pro různé materiály, jako je polyetylenová folie, celofánová fólie, silikonovaný papír apod.

Potištěný vnitřní nebo vnější povrch:

Místo pro Vaši reklamu, firemní logo či nějakou zprávu, kterou chcete sdělit či zanechat.


Perforovaný vrchní povrch:

K zamezení protáčení nebo posunování Vašich výrobků po trubici při navíjení nebo manipulaci se používají dutinky s perforovaným povrchem.


Povrch se samolepicí linkou:

Na vnější povrch dutinky je zde ve šroubovici nanesen samolepicí materiál, který usnadňuje uchycení materiálu na počátku navíjení. Odstraní se tím možné problémy s používáním lepidel, lepících pásek nebo svorek.


Pergamenový papír:

Tento oleji odolný papír, který je dodáván v mnoha barevných odstínech, je stálobarevný a je pravidelně používán jako svrchní vrstva textilních trubic. Jeho pevná struktura je odolná i vůči natržení nebo prodření. 

KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV! 💬


Náš tým profesionálů Vám rád pomůže s výběrem. Najdeme pro Vás to nejlepší řešení s ohledem na Vaše požadavky s maximalizací poměru cena/výkon a navrhneme Vám plně funkční obal, který Vám zajistí maximální ochranu výrobků, je zdravotně nezávadný a plně recyklovatelný.


Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu na info@amma.cz,

nebo přímo na telefonním čísle +420 465 565 000.

Comments


bottom of page