top of page
Vyhledat

V hlavní roli KRABICE

„Obyčejná“ kartonová krabice je nepostradatelnou součástí moderního světa. Pomáhají nám v různých oblastech života a mnohdy je bereme s takovou samozřejmostí, že si ani neuvědomujeme, jak by byl svět bez nich jiný. Představují obalový materiál s nejlepším poměrem mezi cenou a užitnou hodnotou.


Papír jako čínský vynález sice lidstvo už tou dobou pár století znalo a naučilo se do něj balit například jídlo či vzácné látky. Roku 1817 byla v Anglii vytvořena první lepenková krabice.


Zpočátku byly tyto krabice ještě zabaleny do voskového papíru kvůli lepší ochraně zboží. Dnes bývá zboží v lepenkových krabicích uchováváno v ochranné fólii.


Dlouhá čtyři desetiletí bylo kolem papírové novinky ticho, až roku 1856 přišli angličtí výrobci cylindrů Edward Allen a Edward Healey se zlepšovákem, který vývoj posunul kupředu. Nechali si patentovat vlnitý papír, s jehož pomocí vyztužovali své klobouky.


Průlom nastal v roce 1879 v továrně na výrobu papírových sáčků, kterou vlastnil podnikatel Robert Gair. Jeden z dělníků tam špatně nastavil lisovací stroj, ale výsledkem jeho chyby byl vynález postupu, během něhož šlo papír zároveň ohnout i oříznout – a na svět přišla skládací papírová krabice.


Na začátku 20. století už papírová krabice začala nahrazovat proutěné či drátěné košíky a menší dřevěné nebo kovové bedýnky.


Obaly začaly postupem času plnit i obchodně-marketingový účel – obchodníci začali na povrch tisknout názvy svých podniků, postupem času i mnoho dalších povinných informací např. o zemi původu, výrobci, datech použitelnosti a skladování, a třeba takové recyklační symboly nám prozradí, jak s obaly naložit po vypotřebování obsahu.


Vybrat si můžete mezi klopovými a výsekovými krabicemi. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu složení. U klopových krabic se klopy fixují lepidlem, sešívačkou či lepící páskou, avšak výsekové krabice už jsou navrženy tak, aby se pouze složily.

Klopová krabice

KLOPOVÉ KRABICE jsou nejpoužívanějším typem krabic z vlnité lepenky. Snadno se skládají, zavírají a jsou levné.

Pro přepravu lehčího zboží se používá třívrstvá lepenka, na těžší zboží je vhodné použít pětivrstvou vlnitou lepenku. V naší nabídce si jednoduše vyberte vhodný rozměr.

Výseková krabice

VÝSEKOVÉ KRABICE vyrábíme speciálními výsekovými nástroji z hladké strojní lepenky či vlnité lepenky. Krabice dodáváme zákazníkům v rozloženém stavu a jejich výhodou je snadné složení.

Pokud chcete, aby se vaše firma prezentovala originálním balením, nechte si u nás vyrobit výsekové krabice s potiskem loga, obrázku či sloganu, který vás vystihuje.

Přepravní box

Velkoobjemové a extra pevné PŘEPRAVNÍ BOXY jsou vhodné pro přepravu zboží v běžných i nestandardních podmínkách. Vhodné jsou i pro použití v námořní, letecké či silniční přepravě zboží. Přepravní boxy standardně vyrábíme z pětivrstvé a sedmivrstvé lepenky.

Nosnost pak může být až 1200 kg podle typu lepenky.Potřebujete vymyslet obal přesně na míru Vašim potřebám?

Naše oddělení vývoje a konstrukce Vám navrhne to nejlepší řešení na základě Vašich požadavků! ​ Najdeme pro Vás to nejlepší řešení s ohledem na Vaše požadavky s maximalizací poměru cena/výkon a navrhneme Vám plně funkční obal, který Vám zajistí maximální ochranu výrobků, je zdravotně nezávadný a plně recyklovatelný. Obaly navrhujeme za pomocí CAD softwarů a pro samotnou výrobu využíváme nejmodernější technologie spočívající v 3D frézování za pomocí kvalitního vysoce přesného CNC stroje. ​ A co od nás získáte?

  • kompletní výkresovou dokumentaci ( *.pdf, *.dxf, *.dwg )

  • 3D modely

  • vizualizaci

  • prototypové vzorky pro potřebné testování.


KONTAKTUJTE NÁS!


Pokud máte zájem o zakázkovou výrobu, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu na info@amma.cz, nebo přímo na telefonním čísle +420 465 565 000.
bottom of page