Výkup palet a europalet

 

 

Co byste zlepšili či přidali na naše stránky?
Strojní stretch fólie

P1130645

Obecně jsou stretch fólie na trhu pod označením – průtažná fólie, fixační fólie, ovinovací fólie a chybně je také nazývána jako smršťovací fólie.

 

Průtažné ovinovací streč (stretch) fólie jsou tří- až pěti- vrstvé extrudované fólie vyráběné technologií vytlačování nebo vyfukování polyetylénu (LLDPE) s adhezivem. Jsou mimořádně pevné při vysoké elasticitě, odolnosti a nízké hmotnosti, a proto zvlášť vhodné pro skupinové a přepravní balení. Nepodléhají změnám klimatických podmínek, jsou odolné vůči nadměrné vlhkosti a dlouho si zachovávají své mechanicko-fyzikální vlastnosti. Pozor na poškození vysokou teplotou a ostrými předměty! Stretch fólie je určena pro ruční nebo strojní balení zboží. Umožňuje rychlý a levný způsob zabalení (fixace) zboží. Svou variabilitou využití a nízkými náklady nahrazuje zabezpečení zboží např. vázacími páskami a paletizačními pytli.


Strojní stretch fólii můžete za velmi výhodných podmínek zakoupit v našem specializovaném eshopu stretchfolie.cz.

 

VLASTNOSTI:
- poskytuje ochranu balenému zboží
- odolné vůči vlhkosti
- dlouho si zachovávají mechanicko – fyzikální vlastnosti
- dobře kopíruje balené zboží

 

POUŽITÍ 
Pro balení stretch fólie strojní je zapotřebí mít odvíjecí stroj (horizontální nebo vertikální použití), které umožňují maximální efektivitu práce, šetří čas, materiál a tím pádem i finanční prostředky.Používají se především v provozech s velkým objemem balení. Aby došlo k co největším úsporám, je velice důležité zvolit správnou sílu a průtažnost fólie.

 

PARAMETRY

  • role jsou standardně dodávány v šíři 500 mm
  • tloušťka 13, 15, 17, 20, 23 a 30 mikronů jako standard
  • barevné provedení ( čirá, tzv. transparentní; černá; ostatní barvy dle požadavku zákazníka)
  • průtažnost u stretch folie strojní (udává se v %; základní 150 – 180%; střední 200 – 220%; nejvyšší 250 – 300%)

 

SKLADOVÁNÍ

Fólie by se měla běžně skladovat při teplotě -15 až + 30 °C. Při této teplotě by nemělo dojít k žádným degenerativním změnám na fólii. Před dalším použitím ji doporučujeme nechat v teplotě, při jaké bude zpracovávána. Nevystavovat slunečnímu záření, jinak dojde působením UV záření k rozkladu.