Výkup palet a europalet

 

 

Co byste zlepšili či přidali na naše stránky?
Ruční stretch fólie

strecova_folie

Obecně jsou stretch fólie na trhu pod označením – průtažná fólie, fixační fólie, ovinovací fólie a chybně je také nazývána jako smršťovací fólie.

 

Průtažné ovinovací streč (stretch) fólie jsou tří- až pěti- vrstvé extrudované fólie vyráběné technologií vytlačování nebo vyfukování polyetylénu (LLDPE) s adhezivem. Jsou mimořádně pevné při vysoké elasticitě, odolnosti a nízké hmotnosti, a proto zvlášť vhodné pro skupinové a přepravní balení. Nepodléhají změnám klimatických podmínek, jsou odolné vůči nadměrné vlhkosti a dlouho si zachovávají své mechanicko-fyzikální vlastnosti. Pozor na poškození vysokou teplotou a ostrými předměty! Stretch fólie je určena pro ruční nebo strojní balení zboží. Umožňuje rychlý a levný způsob zabalení (fixace) zboží. Svou variabilitou využití a nízkými náklady nahrazuje zabezpečení zboží např. vázacími páskami a paletizačními pytli.

 

Ruční stretch fólii můžete za velmi výhodných podmínek zakoupit v našem specializovaném eshopu stretchfolie.cz.


VLASTNOSTI:
- poskytuje ochranu balenému zboží
- odolné vůči vlhkosti
- dlouho si zachovávají mechanicko – fyzikální vlastnosti
- dobře kopíruje balené zboží

 

POUŽITÍ

Používají se především v menších provozech k ručnímu balení hlavně kusového zboží určeného k přepravě. Ruční stretch fólie je nejlevnější způsob balení – není potřeba investovat do strojního vybavení. Jednoduchá manipulace za pomoci odvíječe. Dobře balí i zboží nepravidelných tvarů, volně umístěných na paletě a kopíruje balené zboží.

 

PARAMETRY

  • šíře: 100 mm = tzv. granát; 500 mm – nejběžněji dodávaná
  • tloušťka: 13,15,17, 20, 23 standard a okrajově 30 mikronů (nejběžněji používaná 20 a 23 my)
  • barevné provedení ( čirá, tzv. transparentní; černá; ostatní barvy dle požadavku zákazníka)
  • Balení – 6 rolí v kartonu; paleta 270 ks nebo 360 ks

 

SKLADOVÁNÍ

Fólie by se měla běžně skladovat při teplotě -15 až + 30 °C. Při této teplotě by nemělo dojít k žádným degenerativním změnám na fólii. Před dalším použitím ji doporučujeme nechat v teplotě, při jaké bude zpracovávána. Nevystavovat slunečnímu záření, jinak dojde působením UV záření k rozkladu.